Посета Ноћи истраживача - Десета ноћ, кроз знање даје моћ!

У петак, 27.9.2019., неколико одељења наше школе је посетило Ноћ истраживача. Ове године, та се манифестација одржава десети пут по реду у Србији, а организују је Институт за Биолошка истраживања „Синиша Станковић“ и Центар за промоцију науке.

У тржном центру „Big fashion“ видели смо руком насликану, преносну 3D слику, научили смо неке корисне ствари о ветру и поплавама, упознали се са развојем фотографије кроз векове, бавили смо се археолошким ископавањем, али и конзервацијом слика, гледали смо кроз микроскоп како живе алге, разврставали смо отпад и били еколози. Учили смо о чистој енергији док смо учествовали у квизу и слагали слагалице, видели разне врсте птица Србије, „дружили“ се са једноставним роботом.

Утисци ученика су и ове године веома позитивни, а наше посете су већ постале традиционалне. Надамо се посети овој манифестацији и наредне године.